deli.

Hani bilimum sosyal medya aracındaki hesaplarımda ‘macera devam ediyor’ diye paylaşımlarda bulunuyorum ya sayın okuyucu. Hah işte, bendeki bu delilik olduğu sürece zaten macera hiç bitmez, hiç şüphen olmasın. Yine ne mi yaptım? Gel de anlatayım.

Yine çantamı alıp da ‘ben bir yıllık izin değerlendireyim’ diyerek kendimi yollara vurduğum şu günlerde otel odasında dinlenmek yerine günü yeni bir şehirde (hatta yeni bir ülkede) geçireyim diye kafama koydum. Hiç başarmadan rahat durabilir miyim! Deli miyim neyim!

Öğle saatlerinde Ljubljana’dan Zagrep’e giden otobüste yer olmadığını öğrendiğim ile aklıma araba kiralayıp da gitmek fikrinin gelmesi arasında birkaç dakika geçti. İnsanın çocukluğundan itibaren 20 yılını beraber geçirdiği can kardeşiyle gaza gelip de arabaya atlayıp ülke değiştirmesi çok da zor olmuyormuş.

Yeni bir günü daha bilmediğim bir ülkenin başkentinde bilmediğim sokaklarda geçiriyorum. Normal yaşantımda bazılarının önce çok sevip de sonra şikayetlenip benden almak istedikleri özelliklerimden biri olan planlı olmamın tam aksine kendimi; yeni şehirlerin hiç bilmediğim sokaklarında yeniden keşfediyorum. Deli miyim neyim!

Zagrep’ten bir isteğin var mı sayın okuyucu?

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s